Nově - TP evidenční kontrola + STK

1.1.2022

 

Osobní automobil

TP evidenčním kontrola

550 CZK 

 

Ceník služeb měření emisí

Benzin

1050 CZK

Nafta

1650 CZK

ČIŠTĚNÍ DPF

KATALYZÁTORŮ

Osobní
od 3490 Kč bez DPH
Obnova až na 98%
Rychlé provedení
Kontrola a testování
Okamžité odeslání / 100 tkm

PROVÁDÍME 

Mazda 6 GG / GY 2.0 Diagnostické DFP

Doba čištění 50 minut + práce 2 hodiny
Profesionální diagnostika

 

Ceník servisu
CENY MONTÁŽNÍCH PRACÍ PLATNÉ PRO ROK 2022


Osobní automobily


–  Mechanické práce              od 400 Kč/hod
–  Diagnostika                         od 900 Kč/hod
–  Geometrie osobní               od 800 Kč/hod
–  Opravy el instalací              od 500 Kč/hod
–  Servis klimatizací vakuování plnění od 900Kč  podle dodaného množství chladící kapaliny
–  Desinfekce klimatizací        od 600Kč 

Všechny ceny jsou uvedeny Bez DPH21%

Nákladní vozy do 7,5t a dodávkové automobily
–  Mechanické práce               od 500 Kč/hod
–  Opravy elektroinstalace       od 550 Kč/hod
–  Vozidla nad 7,5t celkové hmotnosti, stavební a zemědělské stroje

                                                od 550 Kč/hod

Všechny uvedené ceny jsou bez DPH 21%.

Pro smluvní partnery, stálé zákazníky a větší zakázky, můžou být ceny za opravu stanoveny individuálně.

Cena montážních prací, zákazníkem dodaných dílů je 700 Kč,- + DPH za hodinu.

SEŘÍZENÍ GEOMETRIE
Určitě jste si všimli situace, kdy auto s uvolněným volantem jede na stranu nebo se vám volant a kola při jízdě samovolně nevrací do základní polohy. Je na čase, jít nechat udělat geometrie, i když to jinak nevypadá nijak špatné. Obvykle se to jmenuje „seřízení geometrie“ a je to měření a nastavení úhlů odklonu a záklonu kol. Navíc kromě těchto úhlů existuje ještě třetí, neméně důležitý, úhel. V autoservise AQ provádíme laserové měření a seřízení geometrie kol přední a zadní nápravy osobních aut a dodávek.

 

Osobní vozidla

Měření, kontrola a seřízení geometrie přední a zadní nápravy    cena od 890,-Kč.

 

Doporučujeme Seřízení geometrie

Seřízení geometrie má významný dopad na bezpečnou jízdu, opotřebení pneumatik a spotřebu paliva.

Při zkoumání opotřebení běhounu předního kola podél osy otáčení je nutné zkontrolovat okraje této pneumatiky. Pokud jsou okraje stejné, znamená to, že neexistuje důvod k obavám, pokud má jeden z nich větší opotřebení než druhý, pak máme problém. To ale platí jen pro klidnou jízdu. Pokud jste fanouškem vysoké rychlosti a rychlého zatáčení, může být tento stav klamný.

V případě nerovnoměrného opotřebení předních pneumatik je potřeba seřídit geometrii přední a zadní nápravy. O měření a seřízení geometrie Vám bude předán grafický nebo číselný protokol o naměřených hodnotách vozu před i po seřízení geometrie.

 

VÝMĚNA BRZDOVÝCH DESTIČEK
V autoservise AQ provádíme veškeré opravy a seřízení brzd, výměny brzdových destiček, kotoučů, brzdových hadic, trubek, kapaliny a další. Během opravy brzdového systému Vám provedeme test brzdové kapaliny zdarma.
Brzdy vám opravíme opravdu precizně, neboť máme k dispozici zkušené automechaniky pro odhalení sebemenších problémů vašeho brzdového systému. Zodpovědnost našich mechaniků při opravě brzd je velice vysoká – nic nenechají náhodě a vše řádně prověří.

 

Výměny brzdových destiček

V rámci Výměny brzdových destiček v našem autoservisu provádíme

Výměna brzdového obložení, výměna brzdových kotoučů a bubnu
Během opravy brzdového systému Vám provedeme test brzdové kapaliny zdarma. Brzdy vám opravíme opravdu precizně, neboť máme k dispozici zkušené automechaniky pro odhalení sebemenších problémů vašeho brzdového systému. Zodpovědnost našich mechaniků při opravě brzd je velice vysoká – nic nenechají náhodě a vše řádně prověří.
 Výměna brzdových třmenů a válečků, výměna brzdových trubek a hadic.
Jestli neměníte pravidelně brzdovou kapalinu, která nasává vodu, začne korodovat brzdové vedení a pisty brzdových třmenů. Postupně se třmen začne zasekávat a pořád přibrzďovat kolo, roste spotřeba auta a brzdy se přehřívají. Někdy stačí použít opravnou sadu a vyčistit třmen, ale ve většině případu je třmen zralý na výměnu.
Brzdové válečky se používají na zadních bubnových brzdách starších aut. Jestli je vidět únik brzdové kapaliny na bubnech je potřeba vyměnit „prasátka“.

Hlavní brzdový válec je jednou z nejdůležitějších součástí brzdového systému auta, jeho opotřebení může způsobit kolaps brzd v autě. Jestli se brzdový pedál začíná propadat a mít dlouhý zdvih je potřeba pečlivě zkontrolovat hlavní brzdový válec.
 Výměna tážného lanka ruční brzdy, seřízení mechanické a elektrické ruční brzdy
Nedílnou součásti brzdového systému auta je ruční brzda. Proto je velíce důležité udržovat je v provozuschopném stavu. Brzdové lanovody mají tendence se vytahovat, proto je potřeba pravidelně seřizovat ruční brzdu.

 

Ceník oprav brzd a Výměny brzdových destiček

 

Výměna brzdového obložení  od 300Kč
Výměna brzdových kotoučů a bubnu od 400 Kč
Výměna brzdových třmenu a válečku  od 300 Kč
Seřízení mechanické a elektrické ruční brzdy od 200 Kč

 

Výměna brzdových destiček

 

Jak se vyhnout poškození brzdového systému vašeho vozu?

Vibrace volantu během jízdy, při brzdění se chvěje – kotouče jsou zvlněné přehřátím. Kotouče v dobrém stavu dáváme na soustruh, ve stavu špatném (opotřebení víc než 3 mm) následuje výměna.
Při došlapu na brzdu vozidlo zpravidla poznatelně táhne na jednu stranu –jedna strana brzdí lépe než ta druhá. Vyčistit a promazat, jestli nepomůže – výměnit třmen.
Nutnost výrazně sešlápnout brzdový pedál – tzv. dlouhý zdvih a natlakovaný odpor pedálu – odvzdušnit, případně vyměnit hlavní brzdový válec.
Tuhost brzdového pedálu a malá vůle došlapu – špatný posilovač (nemá vakuum) nebo hlavní brzdový válec.

OPRAVA VÝFUKU


V autoservisu AQ provádíme veškeré opravy výfukového systému osobních aut a dodávek. Náš autoservis vám pomůže rychle a kvalitně opravit výfukový systém vašeho automobilu.
Zavolejte a zaregistrujte se na diagnostiku výfukového systému zdarma!
Provádíme všechny typy oprav výfukových systémů pro všechny značky automobilů, ve skladu naších dodavatelů je více než 1000 druhů různých výfuků.

 

Opravy výfuku

V rámci Oprava výfuku v našem autoservisu provádíme

Vždy se snažíme problém odstranit opravou poškozeného dílu. Když už to nejde tak měníme díl. Svařování je nejúčinnější metoda. S ním můžete opravit téměř jakékoli poškození. Začíná to odstraněním součásti. Poté se pomocí brusky odstraní koroze v poškozených oblastech.
 Poté se vytvoří náplast, jejíž velikost přesahuje velikost otvoru asi o 1,5 cm. K jejímu svařování se používá poloautomatický svařovací stroj. Práce s ním vyžaduje speciální dovednosti a zkušenosti, které mají naši zaměstnanci k dispozici. Svařovací šev musí být souvislý a těsný. Stejným způsobem měníme vlnovce.

 

Ceník

Osobní vozidla

Výměna vlnovce
plus montáž
cena od 300,-Kč.
500,-Kč.
Výměna středního dílu výfuku
plus montáž
cena od 600,- Kč.
500,-Kč.
Výměna zadního dílu výfuku
plus montáž
cena od 900,-Kč.
500,-Kč.
Čištění filtru DPF cena od 4000,-Kč.