V našem autoservisu Geometrie  poskytujeme měření a seřízení geometrie náprav osobních a lehkých užitkových vozů všech typů a značek (včetně SUV). U nás cena 1100,- Kč bez DPH nezahrnuje pouze měření, ale i seřízení geometrie.

Provádíme měření a seřízení geometrie náprav OSOBNÍCH a LEHKÝCH UŽITKOVÝCH VOZIDEL do rozvoru 4,2 m

Kdy je nutná kontrola geometrie?

Proměření a případné seřízení doporučujeme po sezonní výměně pneumatik, při známce nerovnoměrného opotřebení pneumatik, po nárazech do obrubníku chodníku, jízdě na silnici s výmoly a dále po servisním zásahu do nápravy vozidla jako je výměna čepů, silentbloků a podobně.

Pokud máte pochybnosti o správném nastavení geometrie kol u Vašeho vozidla, navštivte náš autoservis, kde Vám předáme písemný protokol, který obsahuje stávající hodnoty Vašeho vozu, hodnoty udávané výrobcem a hodnoty po seřízení. Měření provádíme na špičkovém zařízení Beissbarth.

 

Seřízení geometrie (sbíhavosti) kol:

Geometrie kol nebo také geometrie náprav znamená seřízení osy vozidla tak, aby se kola skláněla k vozovce pod správným úhlem. Pokud není správně seřízena, tak negativně ovlivňuje chování a jízdní vlastnosti vozidla, čímž je ohrožena bezpečnost jízdy.

 

Proč dbát na správné seřízení geometrie (sbíhavost) kol a jakou změnu po seřízení můžete očekávat?

Jednoduše ušetříte za zbytečně zničené pneumatiky a to díky jejich rovnoměrnému opotřebovávání. Vaše vozidlo si po seřízení zachová kvalitní jízdní vlastnosti s udržením přímého směru. Hlavním důvodem pro seřízení geometrie kol je však zvýšení bezpečnosti Vašeho vozidla